аналитическое агентство

ГПУ получила "добро" на обыск в доме бывшего топ-менеджера банка Жеваго

4 серпня Печерський райсуд м. Києва в рамках кримінального провадження №42016000000001725 від 29.06.2016 частково задовольнив клопотання слідчого Генпрокуратури (департамент з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки) та надав дозвіл на обшук у домоволодінні фізособи, яка працювала виконувачем обов`язків голови правління банку «Фінанси та Кредит», пише finbalance.

Відповідно до судових матеріалів, обшук мав бути проведенний з метою вилучення предметів та документів фінансово-господарської діяльності банку «Фінанси та Кредит», у т.ч. документів, які стосуються обставини укладення та виконання протягом 2013-2016 років банком міжбанківських кредитів і депозитів, надходження цих коштів і їх використання банком, надходження та виведення коштів з банку, а також щодо отримання банком в процесі рефінансування коштів від НБУ та їх використання, зокрема щодо фінансових взаємовідносин з ПАТ «Готель «Салют», ПАТ «Бердичівський машинобудівний завод «Прогрес», ТОВ Торговий дім «Прогрес», ПАТ «АвтоКрАЗ», ТОВ «КрАЗ ЛІЗІНГ», ПАТ «Кременчукм`ясо», ПрАТ «Київський суднобудівний-судноремонтний завод», ПрАТ «Київмедпрепарат», ПрАТ «Білоцерківська теплоелектроцентраль», ПрАТ «Київський суднобудівний-судноремонтний завод», ТОВ «Основа - цінні папери», ТОВ «Восток-Руда», ТОВ «Ініціатор-Ріелті», ПрАТ «Росава», ПАТ «Галичфарм», ПАТ «Зовнішньоторговельна фірма «КрАЗ», ТОВ «Факторингова компанія ФК Факторінг», ПАТ «Київсоюзшляхпроект», ТОВ «Газотурбінні технології», ТОВ «Перт», ТОВ «Гобарт», ТОВ «Гармоніка», ТОВ «Хімічні технології», та з іншими фізичними та юридичними особами, «причетними до розкрадання коштів» (цитата).

Як писав Finbalance, за даними слідства, за останні кілька років низка підприємств, які прямо та опосередковано пов’язані з нардепом Костянтином Жеваго (він же контролював і банк «Фінанси та кредит»), для забезпечення зобов’язань цієї фіну станови перед НБУ по кредитам рефінансування передали в заставу «належні їм цілісні майнові комплекси, вартість яких є більшою за суму рефінансування».

Читать больше: Банк Жеваго расстратил 5 миллионов рефинанса, - ГПУ

Водночас як констатувалося, "попередні дані свідчать, що кошти у сумі 5 млрд. грн., отримані в процесі рефінансування АТ «Банк «Фінанси та Кредит» для стабілізації його діяльності і підвищення ліквідності, можливо безпідставно було перераховано на ПАТ «Готель «Салют», ПАТ «Бердичівський машинобудівний завод «Прогрес», ТОВ Торговий дім «Прогрес», ПАТ «АвтоКрАЗ», ТОВ «КрАЗ ЛІЗІНГ», ПАТ «Кременчукм`ясо», ПрАТ «Київський суднобудівний-судноремонтний завод», ПрАТ «Київмедпрепарат», ПрАТ «Білоцерківська теплоелектроцентраль», ПрАТ «Київський суднобудівний-судноремонтний завод», ПрАТ «Київмедпрепарат», ПрАТ «Білоцерківська теплоелектроцентраль», ТОВ «Основа - цінні папери», ТОВ «Восток-Руда», ТОВ «Ініціатор-Ріелті», ПрАТ «Росава», ПАТ «Галичфарм», ПАТ «Зовнішньоторговельна фірма «КрАЗ», ТОВ «Факторингова компанія ФК Факторінг», ПАТ «Київсоюзшляхпроект», ТОВ «Газотурбінні технології», ТОВ «Перт», ТОВ «Гобарт», ТОВ «Гармоніка», ТОВ «Хімічні технології», які прямо або опосередковано пов`язані з зазначеним банком".

"В подальшому, вказані суб`єкти господарювання шляхом проведення низки фінансових оборудок та удаваних правочинів можливо перерахували ці кошти на рахунки підприємств з ознаками фіктивності та вивели вказані кошти з обігу", - йшлося в ухвалі Печерського райсуду м. Києва від 15 липня.
Як писав Finbalance, 05 серпня 2015 року НБУ затвердив рішення спостережної ради банку «Фінанси та кредит» від 12 травня про призначення Віктора Голуба главою правління фінустанови. Із 27 квітня 2015 року по 12 серпня 2015 року В. Голуб виконував обов`язки голови правління банку «Фінанси та кредит». Перед цим впродовж багатьох років главою правління банку «Фінанси та кредит» був Володимир Хливнюк.

НБУ ухвалив рішення про віднесення банку «Фінанси та кредит» до категорії неплатоспроможних у вересні 2015 року, а в грудні – про його ліквідацію.

По материалам: finbalance

Источник фото glavnoe.uafacebook twitter rss


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИfacebook twitter rss

НОВОСТИ