Новости

“Траст” возглавил выходец из “Дельта Банка”

Банк «Траст» повідомив, що 26 вересня його наглядова рада ухвалила рiшення про призначення Костянтина Кошеленка на посаду голови правлiння строком на 3 роки пiсля надання письмової згоди на це НБУ, повідомляє Finbalance.

За останнi п`ять рокiв К. Кошеленко займав такі посади:
1) ПАТ “Дельта Банк” – начальник дирекцiї Пiвденної регiональної мережi департаменту продажу та розвитку регiональної мережi
2) ПАТ “Дельта Банк” – заступник начальника по лiвобережнiй Українi департаменту продажу та розвитку регiональної мережi
3) ПАТ “Дельта Банк” – заступник начальника департаменту продажу та ррозвитку регiональної мережi



4) ПАТ “Дельта Банк” – директор департаменту альтернативних каналiв продажу
5) ПАТ “Акцiонерний комерцiйний промислово-iнвестицiйний банк” – начальник управлiння продажiв вiддiлень банку Департаменту продажів та розвитку роздрiбної мережi
6) ТОВ “ВЕНБЕСТ-БЕЗПЕКА” – директор комерцiйний з роздрiбних продажiв
7) ПАТ БАНК “ТРАСТ” – керуючий Київської регiональної дирекцiї
8) ПАТ БАНК “ТРАСТ” – заступник директора Департаменту роздрiбних продажiв
9) ПАТ БАНК “ТРАСТ” – директор Департаменту роздрiбних продажiв Київського регiону
10) ПАТ БАНК “ТРАСТ” – член правлiння – директор департаменту роздрiбних продажiв Київського регiону.

Довідково
За даними НБУ, на 22.02.2016 основним бенефіціаром банку «Траст» був Володимир Авраменко, який прямо та опосередковано контролював 78,9% акцій фінустанови. Як відомо, він основний власник EasyPay та один з бенефіціарів кондитерської групи “АВК”.

Про намагання Сбербанку, Промінвестбанку та «Райффайзен Банку Аваль» стягнути з групи АВК близько 3 млрд грн див. тут.

В. Авраменко заявляв, що банку “Траст” потрібна докапіталізація. Він зазначав, що в НБУ є план капіталізації, і до кінця серпня відповідна угода мала бути підписана. Ця заява В. Авраменка з`явилася після того, як 08 серпня позачергові збори акціонерів банку “Траст” ухвалили рішення про збільшення його статутного капіталу на 80 млн грн шляхом приватного розмiщення додаткових простих iменних акцiй.

Як повідомляв Finbalance, за підсумками 1-го півріччя банк “Траст” звітував про прибуток 400 тис грн (за аналогічний період минулого року був збиток 1,8 млн грн) на фоні розформування резервів на 2,95 млн грн.



За результатами першої половини 2016 року “Траст” увійшов у п’ятірку банків, у яких процентні витрати перевищили процентні доходи на 40,2 млн грн (тоді як за аналогічний період минулого року процентні доходи перевищували процентні витрати на 1,65 млн грн). Чистий комісійний дохід банку становив 58 млн грн (торік за цей період – 39,54 млн грн).

На кінець ІІ кварталу власний капітал банку становив 95,8 млн грн, обсяг коштів клієнтів – 628,9 млн грн, обсяг активів – 825 млн грн. Кредитний портфель за мінусом резервів – 563,2 млн грн. Резерв під знецінення кредитів – 65,1 млн грн. Частка кредитів населенню у портфелі – 97,66% (в основному – на поточні потреби).

За підсумками 2015 року банк «Траст» звітував про збиток 38,26 млн грн, тоді як у 2014 році декларувався прибуток 207 тис грн. У 2015 році процентні витрати банку перевищили його процентні доходи на 47,6 млн грн, що вдвічі більше, ніж було в 2014 році (23,8 млн грн). Комісійні доходи були 74,78 млн грн. (у 2014 році – 79,8 млн грн), а комісійні витрати – 628 тис грн (у 2014 році – 868 тис грн).

В аудиторському висновку аудиторської фірми «Украудит ХХІ-Захід» до річної звітності банку «Траст» за 2015 рік констатується, що переважно через недооцінку банком кредитних ризиків за реструктуризованими кредитами відповідних до прийнятих внутрішніх положень банку, які приведені у відповідність до Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку та фінансової звітності, сума страхових резервів за ними занижена на 24,1 млн грн.
«В результаті встановлених аудитом розбіжностей, сума отриманого банком за 2015 рік збитку повинна була б бути більшою на 16,9 млн грн, або на 44,18% і становити 55,16 млн грн», – констатується в аудиторському висновку.

Разом з тим, аудитори зазначили, що банк «Траст» взяв до уваги зауваження при складанні звітності за І кварталі та доформував резерви за кредитними операціями в розмірі 10,8 млн грн.

Крім того, аудитори вказали, що на кінець 2015 року у строкових періодах від 1 до 3 місяців, від 3 місяців до 6 місяців ризик невідповідності між активами та зобов’язаннями банку, що характеризують ліквідність банку, є «суттєвим, а значення показників невідповідності перевищує рекомендовану величину – 10% активів».

Ще аудитори висловили думку, що «якість управління активами та пасивами банку в 2015 році, а також адекватність системи управління банківськими ризиками є незадовільною, а також обтяженою суттєвим погіршенням фінансового стану позичальників у зв’язку з кризовими явищами в економіці країни».

Напечатать
Павел Полтавченко
«ОЛИГАРХ»

Публикации

Суботін Шредінгера

Власник збанкрутілого Мегабанку, масштабне виведення майна з якого розслідує ДБР, одночасно перебуває в двох станах - як керівник державного холдингу та людина, яка веде боротьбу з владою

Віктор Пінчук програє Федору Закусило війну за «Укргазвидобування»

Державна газовидобувна компанія, судячи з усього, не проти такого розвитку подій: присутність конкурента із США, що торгує китайським товаром, дозволяє суттєво збивати ціни українського монополіста «Інтерпайп»

Микола Злочевський підкрадається до Генпрокуратури

Скандальний екс-міністр екології часів Януковича, який погорів на спробі дати хабар на суму $5 млн керівництву НАБУ та САП, схоже, продовжує таємно скуповувати елітну нерухомість в Києві - втому числі на гроші, «зекономлені» на сплаті…
Все Последние публикации

Вас может заинтересовать Новости этого автора

Хотите быть в курсе актуальных новостей?

Подпишитесь на наши обновления!
Проверьте, разрешены ли уведомления в Вашем браузере
Хочу быть
в курсе!
Больше не показывать.