Новости

У банкира Жеваго арестовали несколько квартир и дом

24 січня Печерський райсуд м. Києва в рамках кримінального провадження №12015100010000279 від 12.01.2015 наклав арешт на квартиру площею 125,9 кв.м., майнові права на ще одну (4-кімнатну) квартиру («буде знаходитися на 9-му поверсі») та машномісце, які на належать екс-главі правління банку «Фінанси та кредит» Володимиру Хливнюку (за неофіційною інформацією, він перебуває за кордоном, – Finbalance). Також арешт був накладений на будинок площею 98,1 кв.м, який належить екс-заступнику В. Хливнюка в банку «Фінанси та кредит», повідомляє Finbalance.

Досудове слідство по вказаному кримінальному провадженні здійснює ГПУ за підозрою В. Хливнюка у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»), санкція по якій – позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з конфіскацією майна.

Згідно з судовими матеріалами, кредитний комітет банку «Фінанси та кредит» на чолі з В. Хливнюком у період з 04.05.2012 по 23.06.2015 прийняв рішення щодо підняття лімітів та подальшого розміщення коштів на коррахунках в Meinl Bank AG, незважаючи на застереження підлеглих працівників банку «Фінанси та кредит», які вважали вказану співпрацю із Meinl Bank AG високо ризиковою. Як наголошується, відповідні рішення приймалися також всупереч постанові НБУ й програмі фінансового оздоровлення банку, якою був передбачений графік суттєвого зменшення коштів на НОСТРО рахунках в банках-нерезидентах (в т.ч. Meinl Bank AG).

В ухвалі суду згадується, що одна фізособа, використовуючи реквізити та банківські рахунки компанії Nasterno Commercial Limited, отримала 53,76 млн дол, надані австрійським Meinl Bank AG під заставу коштів банку «Фінанси та кредит» від 27.04.2012. Ця фізособа, маючи право розпоряджатись коштами на рахунках Nasterno Commercial Limited, спільно з групою фізосіб (у т.ч. В. Хливнюком) розпорядились ними «на власний розсуд».

«29.09.2015 Meinl Bank AG згідно договору застави, укладеного між Meinl Bank AG та АТ «Банк «Фінанси та Кредит» від 27.04.2012, а також додаткової угоди про внесення змін до вказаного договору, здійснено списання з кореспондентського рахунку АТ «Банк «Фінанси та Кредит» коштів на суму 53 763 344, 55 доларів США за невиконані умов укладеного між Nasterno Commercia lLimited та Meinl Bank AG кредитного договору від 27.04.2012, що відповідно до курсу НБУ на вказану дату становило 1 160 661 899,32 гривень. В результаті вчинення злочинних дій, АТ «Банк «Фінанси та Кредит» заподіяно матеріальну шкоду в особливо великому розмірі», – констатується в ухвалі суду.



Як писав Finbalance, у матеріалах цього кримінального провадження фігурував у т.ч. колишній помічник народного депутата України – бенефіціарного власника банку «Фінанси та Кредит» [тобто Костянтина Жеваго, – ред.]. У Генпрокуратурі заявляли, що він був бенефіціаром офшорної компанії, з допомогою якої виводилися активи банку «Фінанси та кредит».

«Досудовим розслідуванням установлено, що службові особи АТ «Банк «Фінанси та Кредит» за попередньою змовою з іншими особами, шляхом укладення договору поруки із нерезидентом України (одним з банків, що знаходиться в Австрії), перерахували на кореспондентські рахунки цієї установи грошові кошти у сумі майже 54 млн доларів США, що призначались як гарантії з боку Українського банка-поручителя ризикової діяльності офшорної компанії, зареєстрованої на Кіпрі.

В подальшому, внаслідок удаваних фінансових оборудок та не відображення їх у фінансовій звітності АТ «Банк «Фінанси та Кредит», кошти було втрачено, чим банківській установі та її вкладникам заподіяно збитків в особливо великих розмірах», – зауважували в ГПУ.

У рамках цього кримінального провадження також досліджувалися обставини отримання банком «Фінанси та кредит» від НБУ рефінансування у сумі біля 5 млрд грн, майновими поручителями за яким виступали ПрАТ «Київський суднобудівний-судноремонтний завод», ПрАТ «Київмедпрепарат», ПрАТ «Білоцерківська теплоелектроцентраль».

«ПрАТ «Київський суднобудівний-судноремонтний завод», ПрАТ «Київмедпрепарат», ПрАТ «Білоцерківська теплоелектроцентраль» забезпечили виконання зобов`язань АТ «Банк «Фінанси та Кредит» перед НБУ, передавши у заставу належні їм цілісні майнові комплекси, вартість яких є більшою за суму рефінансування», – уточнювалося в одній з ухвал суду.

В іншому документі вказувалося, що за даними слідства, 5 млрд грн рефінансування, отримані банком «Фінанси та кредит» для стабілізації його діяльності та підвищення ліквідності, «можливо безпідставно було перераховано» на ПАТ «Білоцерківська теплоелектросталь»; ТОВ «Восток Руда»; ПАТ «АвтоКраз»; ПАТ «Ужгородський турбогаз»; ПАТ «Кременчукмясо»; АТ «Галичфарм»; ПрАТ «Київмедпрепарат»; ПАТ «Росава»; ПАТ «Готель «Салют»; ПАТ «СВЗ»; ПАТ «Гемопласт»; ПАТ «Мукачівський завод» Точприлад»; ТОВ «ТРИЕЛ»; ПрАТ «F&C REALTY»; ПрАТ «Ініціатор+»; ПрАТ «Укренергозбут»; ТОВ НВП «Атол»; ТОВ «Нафтохiмiмпекс»; ТОВ «Інтерпрокат»; ТОВ «Промінек»; ТОВ «Кременчуцький шкір завод»; ТОВ «Хімреактив»; ТОВ «Валса»; ТОВ «Ворскла Сталь»; ТОВ «ККК»; ТОВ «ТД «РОСАВА»; ТОВ «Торговий дім «Ренд Р коммодітіз»; ПАТ «Бердичівський машинобудівний завод «Прогрес»; ТОВ «Газотурбінні технології»; ТОВ «Гармінока»; ТОВ «Гобарт»; ПАТ «Київсоюзшляхпроект»; ПАТ «Зовнішньоторговельна фірма «КрАЗ»; ТОВ «Перт»; ТОВ «Прогрегруп»; ТОВ ФК «ФК Факторинг»; ТОВ «Хімічні Технології».

Як підкреслювалосяя в ухвалі суду, перелічені підприємства «прямо або опосередковано пов`язані з зазначеним банком» [та його бенефіціаром – К. Жеваго, – Finbalance].

«В подальшому, вказані суб`єкти господарювання шляхом проведення низки фінансових оборудок та удаваних правочинів можливо перерахували ці кошти на рахунки підприємств з ознаками фіктивності та вивели вказані кошти з обігу. В тому числі службові особи АТ «Банк «Фінанси та Кредит» частину коштів перерахували на коррахунки банків нерезидентів, а саме: Meinl Bank AG (Австрія) та Bank Friсk&Co (Ліхтенштейн)», – додавалося в документі.

Напечатать
Татьяна Дубровская
«ОЛИГАРХ»

Публикации

Суботін Шредінгера

Власник збанкрутілого Мегабанку, масштабне виведення майна з якого розслідує ДБР, одночасно перебуває в двох станах - як керівник державного холдингу та людина, яка веде боротьбу з владою

Віктор Пінчук програє Федору Закусило війну за «Укргазвидобування»

Державна газовидобувна компанія, судячи з усього, не проти такого розвитку подій: присутність конкурента із США, що торгує китайським товаром, дозволяє суттєво збивати ціни українського монополіста «Інтерпайп»

Микола Злочевський підкрадається до Генпрокуратури

Скандальний екс-міністр екології часів Януковича, який погорів на спробі дати хабар на суму $5 млн керівництву НАБУ та САП, схоже, продовжує таємно скуповувати елітну нерухомість в Києві - втому числі на гроші, «зекономлені» на сплаті…
Все Последние публикации

Вас может заинтересовать Новости этого автора

Хотите быть в курсе актуальных новостей?

Подпишитесь на наши обновления!
Проверьте, разрешены ли уведомления в Вашем браузере
Хочу быть
в курсе!
Больше не показывать.