Новости

Суд арестовал гектары “Глобуса” друзей Арбузова

09 березня Шевченківський райсуд м. Києва в рамках кримінального провадження №42015100000000795 (щодо сумнівних операцій в збанкрутілому «Українському професійному банку») наклав арешт на дві земельні ділянки площею 5,7 та 10,6 гектарів за адресою Київська область, Броварський район, село Рожни, повідомляє Finbalance.

Згідно з судовими матеріалами, слідчі СБУ встановили, що правлінням УПБ, порушуючи постанову НБУ №293/БТ від 30.04.2015, прийняло рішення в інтересах третіх осіб щодо продажу нерухомого майна, що є приватною власністю УПБ з подальшим його продажем, чим здійснило розтрату коштів банку.

Так, за даними СБУ, 20.05.2015 між УПБ і банком «Глобус» було укладено договори купівлі-продажу згаданих земельних ділянок.

«З метою збереження речових доказів, подальшої конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи, відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди та враховуючи той факт, що з матеріалів кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вищевказане нерухоме майно було об`єктом кримінально протиправних дій, а також може бути передане або відчужене, що унеможливить відшкодування шкоди завданої злочином, слідчий просив накласти арешт на зазначені вище земельні ділянки, власником яких є ПАТ «КБ «Глобус», – йдеться в ухвалі суду.



Контекст

Як писав Finbalance, за висновками СБУ, службові особи УПБ довели цей банк до банкрутства через низку сумнівних операцій.

У рамках згаданого кримінального провадження СБУ підозрює, що банк, основним власником якого є НБУ, незаконно кредитував “Український професійний банк”. При цьому НБУ видав для УПБ рефінансування під… “вигадані” земельні ділянки (оцінщиком виступало ТОВ «Бейкер Тіллі Україна ЕК»).
За даними прокуратури, УПБ незаконно продавав нерухомість, зараховуючи як оплату депозитні кошти вкладників.

«Український професійний банк» (УПБ) був визнаний неплатоспроможним 28 травня 2015 року – тобто на наступний день після порушення кримінального провадження. В офіційному повідомленні НБУ вказувалося, зокрема, що фінустанова не виконувала свої зобов’язання за міжбанківськими кредитами. 28 серпня 2015 року НБУ відправив УПБ на ліквідацію.

За даними Фонду гарантування, вкладникам УПБ має бути виплачено 643,6 млн грн (на 01 грудня було виплачено 633,3 млн грн).

За даними НБУ, на 17 березня 2015 року основним контролером УПБ через ТОВ «Український фінансово-інвестиційний альянс» був Євген Балушка. За неофіційними ж даними, вплив на цей банк мав у т.ч. Анатолій Юркевич – співвласник групи «Мілкіленд», яка, до речі, публічно заявляла, що мала депозити в УПБ.

За даними НБУ, основними бенефіціарами банку «Глобус» є Олена Сильнягіна (раніше очолювала засноване за часів керівництва в НБУ Сергія Арбузова ТОВ «Банківське телебачення», якому належав телеканал БТБ), а також Дмитро Полковський – управляючий партнер інвестиційної компанії «Аваль Брок».

Неофіційно «Глобус» пов’язують у т.ч. з Сергієм Мамедовим – нинішнім главою правління «Глобусу» та екс-главою правління Укргазбанку, який вважався близьким до С. Арбузова.

Нещодавно в наглядову раду банку «Глобус» увійшов Валерій Прохоренко, який раніше був одним із засновників і главою правління банку «Глобус».

Після цього в 2012-2013 рр. він працював заступником глави НБУ. У 2013-2014 рр. був радником голови правління Укргазбанку (коли його очолював С. Мамедов). У квітні-грудні 2016 року він очолював правління БТА Банку.



Напечатать
Павел Полтавченко
«ОЛИГАРХ»

Публикации

Суботін Шредінгера

Власник збанкрутілого Мегабанку, масштабне виведення майна з якого розслідує ДБР, одночасно перебуває в двох станах - як керівник державного холдингу та людина, яка веде боротьбу з владою

Віктор Пінчук програє Федору Закусило війну за «Укргазвидобування»

Державна газовидобувна компанія, судячи з усього, не проти такого розвитку подій: присутність конкурента із США, що торгує китайським товаром, дозволяє суттєво збивати ціни українського монополіста «Інтерпайп»

Микола Злочевський підкрадається до Генпрокуратури

Скандальний екс-міністр екології часів Януковича, який погорів на спробі дати хабар на суму $5 млн керівництву НАБУ та САП, схоже, продовжує таємно скуповувати елітну нерухомість в Києві - втому числі на гроші, «зекономлені» на сплаті…
Все Последние публикации

Вас может заинтересовать Новости этого автора

Хотите быть в курсе актуальных новостей?

Подпишитесь на наши обновления!
Проверьте, разрешены ли уведомления в Вашем браузере
Хочу быть
в курсе!
Больше не показывать.