аналитическое агентство

Сергей Головнев: "Введение абонплаты за содержание сетей - стратегически правильное"

Введення абонплати за утримання мереж - стратегічно правильне рішення. Воно необхідне для запуску конкурентного ринку, бо ліквідує перехресне субсидування. Раніше промисловість, яка використовує мало труб, але споживає багато газу, платила за утримання набагато довшої мережі труб для населення.

Єдине питання, що за минулих влад облгази повиводили у власність Фірташ, Льовочкін і Бойко. Колись облгази будуть переведені на стимулюючий тариф. І ці персонажі заживуть ще багатше, в чому немає ніякої справедливості.

Є надія, що влада відростить собі яйця і прийме закон, який змусить Фірташа і його сателітів скоротити свою частку в цьому бізнесі з 70% хоча б до 30%. Або, принаймні, створить фондовий ринок, щоб акції таких природних монополій вільно можна було покупати.

І вирішити питання з орендною платою за мережі потрібно. М'яч зараз в парламенті. Але там ті самі Львочкін, Бойко...

Те що цим рішенням НКРЕКП хоронить рейтинг Порошенка - то, мабуть, на краще. Впевнений, що майбутня влада, навіть популістична, вже не відмінить розщеплення тарифу.

Цікаве спостереження з приводу того, чому НАК "Нафтогаз" неформально проти абонплати. Тепер облгази отримають живі гроші в окремих платіжках. Їх збутові компанії мають дуже маленьку маржу на продажі газу (50 коп. в кубометрі). Поки що це не дуже прибутковий бізнес.

Тепер облгази не зацікавлені збирати гроші за поставлений газ, бо їх дохід йде окремо. Єдиний, кому це тепер потрібно - НАК "Нафтогаз". Але на те він і трейдер.

Але то не біда. Патріотично налаштовані громадяни, будуть не платити не тільки за газ, а і абонплату за утримання мереж))

1

Сергей ГОЛОВНЕВ, главный редактор БизнесЦензор

Фейсбук Сергея ГОЛОВНЕВА

Источник заглавного фото: Подробности

Читайте также: Сергей Головнев: "Пока что ДТЭК vs государство Украина - 1:0"facebook twitter rss


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИfacebook twitter rss

новости